субота, 24 грудня 2011 р.

В Україні стартував інноваційний проект «Альфанетшкола»

30 березня 2011 року у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту під головуванням заступника Міністра Бориса Жебровського відбулася нарада за участі директорів 100 шкіл м. Києва та Київської області щодо запровадження освітньої програми «Альфанетшкола».

Головна мета програми полягає у створенні навчально-освітньої системи, яка впровадить у навчальний процес модель використання глобальної мережі Інтернет і проведення відео-уроків найкращих учителів, у тому числі, вon-line-режимі.

Програма «Альфанетшкола» допоможе:

  • зробити провідних учителів доступними для усіх бажаючих;
  • забезпечити дітям-сиротам та дітям-інвалідам, які позбавлені можливості відвідувати школу, безпосередній доступ до якісних знань;
  • дати можливість дітям, які були відсутніми на тому або іншому уроці, подивитись урок в режимі он-лайн, не виходячи з дому або у запису;
  • вирішити проблему підготовки до екзаменів і тестування, оскільки кожен учень завжди може звернутися до архіву уроків і подивитись попередній або незасвоєний урок.

Ідея, метод, зміст і логотип програми «Альфанетшкола»запатентовані і охороняються міжнародним правом. Програма має міжнародний статус, оскільки її реалізація здійснюється у декількох країнах одночасно.Україна бере участь у міжнародній освітній програмі «Альфанетшкола»з 2010 року. Експеримент проходив протягом березня-травня 2010 року в 5 школах м. Києва.

Як підсумок: 85% опитаних учителів, 81% батьків і переважна більшість учнів підтримали ідею впровадження програми «Альфанетшкола» у школах України.

Процес впровадження проекту відбуватиметься за такими етапами:

  • І етап – 2010 р. – 2011 р.: 100 шкіл м. Києва та Київської області;
  • ІІ етап - 2011 р. – 2012 р.: Автономна Республіка Крим, міста Донецьк, Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Запоріжжя, а також Донецька, Львівська, Одеська, Дніпропетровська, Запорізька області;
  • ІІІ етап – 2012 р. – 2014 р.: загальноосвітні середні школи усіх регіонів України.

Наказ МОНМС України № 302 від 1.04.2011 Про заходи щодо впровадження електронного навчального контенту

Немає коментарів:

Дописати коментар