субота, 18 серпня 2012 р.

Стартував новий проект

Стартував проект Кабінету Міністрів України та Національної академії державного управління при Президентові України, який передбачає проведення відеоконференції за участю членів Уряду, громадських організацій та засобів масової інформації.

Першу відеоконференцію, що відбувалася у будинку Уряду та у центрах дистанційного навчання регіональних інститутів Національної академії державного управління при Президентові України, було присвячено питанням реформування системи освіти. Участь у заході взяли Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, заступник Міністра Борис Жебровський, директор департаменту вищої освіти Міністерства Ярослав Болюбаш, а також освітяни, представники громадських організацій та засобів масової інформації Одеси, Львова, Харкова та Дніпропетровська.

Untitled.FR10-2

Відкрив відеоконференцію заступник Міністра Борис Жебровський, який розповів про досягненнях Міністерства в освітній галузі за рік роботи Уряду.

Зокрема він заначив, що за підтримки та сприяння Уряду, Міністерству вдалося підготувати та затвердити низку важливих документів. Так, нещодавно Кабінетом Міністрів України затверджено Державний стандарт початкової освіти, який без перебільшення можна назвати революційним для української освіти, адже вітчизняні школи отримали можливість відповідати кращим європейським традиціям та піднятися на якісно новий рівень підготовки школярів. У процесі розроблення цього Державного стандарту ретельно вивчено та враховано досвід розвинутих країн, освітні реформи в яких розпочинаються саме з дошкільної освіти.

"З 1 вересня 2012 року почнеться відлік нової початкової школи України", — сказав заступник Міністра.

За словами Бориса Жебровського, також важливим досягненням Уряду стало затвердження Державної цільової соціальної програми "Сто відсотків", яка передбачає вихід на якісно новий рівень використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у школах.

Однією зі складових "глибинних реформ" системи освіти заступник Міністра назвав ІКТ, їх стовідсоткове впровадження. Тож першочерговим завданням на цьому шляху Борис Жебровський бачить оволодіння комп'ютерною грамотністю перш за все кожним учителем.

"Ці три магічні літери "ІКТ" допоможуть провести реформи в освіті", — зазначив заступник Міністра.

Як зауважив Борис Жебровський, МОНмолодьспорт має амбітні плани — всі вчителі повинні освоїти комп'ютерну науку. Плани ж щодо впровадження ІКТ в школі загалом, зокрема й щодо нової техніки, комп'ютерних класів тощо, мають бути втілені за п'ять років.

У свою чергу директор департаменту вищої освіти Ярослав Болюбаш, відповідаючи на запитання учасників відеоконференції, зазначив, що потрібно готувати вчителів початкових класів з правом навчання іноземних мов. Тож, за його словами, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту працює над питанням підготовки вчителів початкових класів, які навчатимуть першокласників іноземної мови.

Далі до роботи відеоконференції приєднався Міністр освіти та науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, який через прямі включення поспілкувався та відповів на запитання присутніх освітян, представників громадських організацій та засобів масової інформації.

Зокрема Міністр зазначив, що за неповний рік — з червня 2010 року вдалося повернути та відновити роботу 420 дошкільних навчальних закладів.

За його словами, за роки незалежності до 2010 року було втрачено 8 тисяч дитячих садочків. В одних регіонах це пояснювалося демографічною ситуацією, а в інших — шаленим бажанням "накопичення первісного капіталу" тощо.

"З червня 2010 року ми оголосили хрестовий похід за поверненням дитячих навчальних закладів. За неповний рік такої роботи вдалося поновити роботу 420 дошкільних установ, частина з яких, була тривалий час зачинена та занедбана, а більшість доводилося повертати за допомогою рішень судів, органів місцевої влади, виселяти з "дитячих площ" орендарів, які встигли там добре обжитися. Однак, завдяки цілеспрямованій роботі Міністерства, це вдалося зробити, зокрема, завдяки судовим рішенням, повернуто приміщення дитсадків у столиці", — розповів Дмитро Табачник.

На переконання Міністра, повернення приміщень дитячих садочків сприятиме зростанню кількості дітей, які здобуватимуть якісну дошкільну освіту. Зокрема, за останній рік відсоток п'ятирічних дітей, охоплених таким навчанням, зріс з 93% до 97%.

Також, під час відеоконференції, відповідаючи на запитання представників профспілок з Одеси, Дмитро Табачник зазначив, що лише у Києві, навантаження на одного вчителя за останні два десятиліття зменшилося майже вдвічі через демографічну кризу.

"Якщо при тижневому навантаженні 18 годин на початку 90-х ця цифра на одного вчителя в столиці становила 30 годин, то наразі — 16. Навантаження ж на вчителя в середньому в Україні — 14 годин на тиждень, а в деяких регіонах цей показник ще нижчий — 12 годин. Відповідно, від навантаження залежить і заробітна плата педагога. Однак, про це чомусь не бажають говорити профспілки", — зауважив Міністр.

Водночас Дмитро Табачник наголосив, що останнім часом вжито цілу низку заходів, зокрема й ухвалено відповідні урядові рішення, для підвищення престижності педагогічної праці. Серед найбільш вагомих Міністр назвав затвердження нового штатного розпису для дошкільних навчальних закладів, який не переглядався понад 40 років. Останні тепер можуть коригувати перелік спеціалістів, які працюватимуть з дітьми, зокрема, в дошкільних установах можуть бути педагоги з естетичного виховання, музики тощо. Також передбачено в закладах, де понад 4 групи, роботу медичного працівника. Також нещодавно Уряд ухвалив рішення про встановлення 20-відсоткової надбавки педагогічним працівникам.

За словами Дмитра Табачника, в багатьох регіонах для вчителів місцева влада віднаходить можливість на встановлення місцевих надбавок.

Міністр також поінформував про цілу низку інших рішень, які в значній мірі вплинуть на покращення організації роботи освітянської галузі.

Зокрема, він розповів, що у квітні Кабінетом Міністрів України затверджено чотири вкрай важливі, революційні для освіти державні програми: Державну цільову соціальну програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, Державну цільову програму підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року, Державну цільову програму впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків" та Державну цільову програму розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки.

Також учасники відеоконференції обговорили питання щодо автономії вищих навчальних закладів, проведення вступної кампанії, перспектив розвитку профільної школи в старших класах, реформування вищої, а особливо професійно-технічної освіти тощо.

Немає коментарів:

Дописати коментар